Een vreemde gewaarwording! De afgelopen drie dagen was het superstil op de tweede verdieping van onze Academie voor Kind en Onderwijs. Dat kwam omdat de kwalificatiewedstrijden Pedagogisch medewerker en Onderwijsassistent bij ons werden georganiseerd.
Ieder jaar doet een grote groep mbo’ers mee aan de kwalificatiewedstrijden van Skills Heroes. In deze landelijke voorronde strijden studenten voor een plek in de finale van Skills the Finals. Drie dagen lang werkten Skills Heroes vanuit het hele land in opperste concentratie aan de opdrachten. Zij mogen hierbij met niemand praten, niet overleggen en lunchen alleen zonder telefoon of smartwatch. Dat is best een pittige opdracht!
Tekst gaat door onder de afbeelding
Er is de afgelopen dagen ontzettend hard gewerkt om de wedstrijden in goede banen te leiden. En dat is gelukt! Mariska Achterberg en Chantal Jongerius-Dupree hadden de leiding. Daarbij kregen zij hulp van alle Kind en Onderwijs collega’s. De brasserie van MBO Utrecht werd speciaal voor de deelnemers gereserveerd voor lunch en snacks en op de tweede dag gaf wethouder Dennis de Vries van mbo-onderwijs een peptalk.
Tekst gaat door onder de afbeelding
“Wat een hoop energie, iedere dag weer,” zegt Mariska. “Het was ontzettend leuk om vanuit heel Nederland kandidaten en hun begeleiders te mogen ontvangen op onze mooie Onderwijsboulevard. Maar we hebben vooral veel respect voor de kandidaten. Wat een heroes zijn dat! Wat ons betreft gaan zij allemaal naar de finale. Ik ben ontzettend blij dat ik niet zelf bepaal wie er doorgaat!”
Het was een feestje om host te zijn voor WorldSkills Netherlands en het was een eer om ruim 25 scholen vanuit heel Nederland te mogen verwelkomen.